ДІЯЛЬНІСТЬ ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "СТОЖАРИ"
Історія створення дитячої організації


      Після розпаду Радянського Союзу, в Селятинській школі-інтернат припинила свою діяльність піонерська організація. Але діти не хотіли розпаду організації, їм потрібно було товариства, об'єднання, спільних ідей, справ.
        12 жовтня 1990 року в житті дітей школи-інтернат сталася щаслива подія. В цей день народилася нова організація дітей і дорослих, яка стала називатися ДОЮП - Дитяча Організація Юних Прикордонників. Згодом з'явилася нова назва дитячої організації - "Кобзарики".
      21 листопада 1990 року делегати XI Республіканського зльоту піонерів прийняли рішення про створення право спадкоємниці піонерії України, істотно нової організації дітей і дорослих - Спілки піонерських організацій України.
      Дитяча організація школи взяла за основу програму СПОУ - "Я - родина -Батьківщина".
      В 1993 році дитяча організація перейменувалась в дитячу організацію -"Стожари", яка й прижилася в школі. В організації почали діяти чотири груші: "Веселка", "Шкільна прикордонна застава", "Помагаї", "Кобзарики". Група "Кобзарики" в 1998 році перейменувалась в групу "Сміховина".
     Дитяча організація "Стожари" є членом Буковинської дитячої організації "Веселка".
     Девіз організації: "За Батьківщину, добро і справедливість".
     Символом дитячої організації "Стожари" є Веселка.
     Гімн організації пісня "Веселкова".
     Дитяча організація "Стожари" за своє існування приймає активну участь в діяльності СПОУ. Ось невеликий перелік цих справ:
• 1993 рік - в „ Молодій гвардії" відбувся І зліт СПОУ на який була запрошена команда членів загону „Шкільна прикордонна застава" в кількості 12 чоловік, яку очолював Кіщук П., член організації, а з дорослих побували на цьому зльоті такі педагоги: Майданський І.І. - вчитель іноземної мови, Григоряк Г.В. -практичний психолог школи, Бороденко С.А. - вихователь.
• 1994 рік - в „ Артеці" відбулася міжнародна конференція дитячих організацій. Делегатом від дитячої організації „ Стожари" був Кіщук П.
• 1995 рік - зліт дитячих організацій України в Одесі, делегатом була Головач Л., член груші „ Кобзарики".
• 1997 рік - Тимофійчук Д., голова координаційної ради „Стожари" був учасником республіканського збору дитячих організацій.
• 1998 рік - командир загону „ Шкільна прикордонна застава" -Золотарьов Р. та члени загону Ферлієвич У., Томнюк Т. стали учасниками телемарафону присвяченому Міжнародному дню захисту дітей „ Руками дітей - дорослі справи". їх нагородили іменними годинниками та нагрудними знаками „ Відмінник прикордонних військ" II ступеня.
• 1999 рік -. відбувся районний семінар заступників директорів по виховній роботі та педагогів-організаторів по вивченню роботи дитячої організації „ Стожари».
  • 2008 рік - загін "Юних Друзів Прикордонників" - в районних змагання гри "Кордон 2008" зайняв ІІІ місце.
  • 2009 рік -загін "Юних Друзів Прикордонників" - в районних змагання гри "Кордон 2009" зайняв І місце.

     Дитяча організація має свій тиждень - „Веселковий". Під час цього тижня проводиться ознайомлення новачків з роботою організації, ігри, розваги, конкурси.
     Традиційними є свята: „ Сім кольорів веселки", „ Посвята в члени д/о „ Стожари".
     21 листопада святкують день народження СПОУ - як „ Свято веселкової республіки".
     Керує всіма справами координаційна рада д/о „ Стожари". Голова координаційної ради входить в учнівську раду школи. Групами керують педагоги-наставники та старости, командири.


ФОРМИ ТА НАПРЯМИ РОБОТИ ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"СТОЖ
АРИ"

Дитяча організація працює по напрямах кольорів веселки, так же веселка є символом дитячої організації.

                                                                                         I напрям  - червоний колір "Червона калина"
                                                          II напрям - оранжевий колір "Лідер"
                                                          III напрям - жовтий колір "Берегиня"
                                                          IV напрям - зелений колір "Краю мій лелечий"
                                                          V напрям - голубий колір "Повір у себе"
                                                          VI напрям - синій колір "Помагай"
                                                          VII напрям - фіолетовий колір "Котигорошко"


       Координаційна рада працює за напрямом "Лідер". Проводить засідання І раз на місяць, для вирішення важливих, основних питань, які стосуються дитячої організації. Бувають позачергові засідання. Всі засідання ведуться протокольно.
       В дитячій організації перебуває 88 дітей та четверо дорослих, які керують групами і відповідають за їхню роботу. Діти можуть одночасно перебувати в 2 - З групах.
Група "Веселка" - працює за напрямом „"Червона калина", "Берегиня" та "Повір у себе" - готує щомісячні виставки художніх робіт, виготовляє оформлення для шкільних вистав, вечорів, свят. Бере активну участь у районних та обласних конкурсах дитячого малюнка, виробів з природного матеріалу.
Група "Помагаї " - працює за напрямом "Помагай", "Краю мій лелечий" - члени групи надають допомогу пенсіонерам школи-інтернату, ветеранам Великої Вітчизняної війни, праці, хворим та одиноким людям. Здійснюють роботу по збереженню та очищенню джерел.
Група "Сміховина" - працює за напрямом "Червона калина" та "Берегиня" -в роботу групи входить організація загальношкільних свят, розваг, ігор, дитячий театр, збір і показ дитячого фольклору. Є неодноразовим призером районного огляду драматичних колективів.
Група „ Шкільна прикордонна застава" - працює за напрямом "Котигорошко" - спадкоємниця загону ЮДП, який народився в 1963 році. Члени „ Шкільної прикордонної застави" вивчають прикордонну справу, допомагають прикордонникам в обладнанні КСП та ін. В програмі занять груші входить І вивчення туристичної справи.