Козацькому роду нема переводу
[ Викачати з сервера (14.8 Kb) ]01.11.2016, 20:48

Доброго дня! Вітаємо Вас на святі «Козацькі забави». Наше свято присвячене День захиснику України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

 

Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

 

Ми, українці, вважаємо запорізьких козаків своїми предками. Але що ми насправді знаємо про козаків? Хто такі козаки  – відважні лицарі  чи патріоти своєї землі?

 

Історії про козаків часто оповиті містикою і легендами, однак до наших днів дійшли цікаві факти про козаків.

Козаки були по-справжньому волелюбним народом, неперевершеними воїнами, безстрашними і демонстрували у військових діях неабиякий розум та хитрість.

 

Про походи козаків складались пісні та легенди. Запорізькі козаки були по-справжньому вільними людьми, патріотами та захисниками своєї рідної  Батьківщини.

 

Саме сьогодні наші хлопці продемонструють Вам свою хитрість, винахідливість та спритність і доведуть що вони також справжні козаки та захисники своєї Вітчизни.

 

Отже, розпочинаємо наш конкурс «Козацькі забави». Вам доведеться пройти через дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. В давні часи ці пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.

 

Дозвольте представити склад журі, котре оцінюватиме сьогоднішні змагання.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

1. Конкурс «Слава не поляже, а про себе розкаже».

Кожна команда має представитись, сказати свій девіз.

Ну що ж запрошуємо, І команду.

ІІ команду

ІІІ команду

Дякуємо нашим козакам.

 

Козацька молодь постійно розвивала свої природні здібності за допомогою таких фізичних вправ, як їзда верхи, перехід через яр чи річку по стовбуру дерева, стрибки через мотузку. Ми також перевіримо, чи наші хлопці стрибучі й сильні в гурті?

Конкурс 2. «Козаки-вершники».

         За сигналом учасники на «конях» прямують до кегель і повертаються назад. Передавши «коня» наступному учаснику, сам стає у кінці команди. Перша команда, яка виконала завдання, є переможцем.

 

Про козацьку дружбу написано безліч легенд, пісень, оповідань. Ніколи не кидали козаки своїх товаришів у біді. Дружбу цінували понад усе.

 Конкурс 3. «Пліч-о-пліч із товаришем».

Затиснувши м’яч плечима, учасники долають відстань. У кінці естафети передають м’яч наступній парі учасників.

 

Коли підходили вороги, то сторожа, яка стояла далеко в степу в дозорі, запалювала високу вежу, сповіщаючи: «Ворог іде». І у нас буде схожий конкурс.

Конкурс 4. «Засвіти вежу».

Підбігти до уявної вежі (кульки), намалювати зірочку та повернутися назад.    

 

5. Конкурс «Без зброї слабі й герої».

Навпроти кожної з команд виставляється повітряна кулька. Учасник повинен на коні «проскакати» до кульки сісти на неї і роздавити. Перемагає та команда, в якої скоріше лопне кулька.

 

 А тепер давайте згадаємо трішки історію, це ніби «маленька вікторина».

Вікторина. 6. конкурс

1.      Як називається зачіска козака? (оселедець)

2.      Яка їжа була в козаків найулюбленішою?   (каша)

3.      Як називався козацький ватажок? (отаман, кошовий)

4.      Якою була військова організація Запорозької Січі (Полк, сотня, курінь, кіш)

5.      Яку назву Мали козацькі прапори (Корогви)

6.      Що було ознакою влади гетьмана (булава)

7.      Назвіть найвідомішого гетьмана України. (Богдан Хмельницький)

8.      В якому столітті виникло козацтво (кінець XV-початок XVІ століття)

9. Яких ви знаєте козацьких отаманів – героїв українського народу (Сірко, Сагайдачний, Хмельницький, Полуботок, Самійло Кішка).

10. Перерахуйте, що входило до озброєння козаків. (Самопали, рушниці, пістолети, шаблі, списи, луки, стріли, гармати, пищалі).

11. Як називались козацькі військові човни, які використовувались при набігах на Турцію (Чайки, бадарки).

12. Перерахуйте види одягу, який носили козаки (свитка, жупан, шаровари, кунтуж, сорочка).

13. Яке місто України носить імя гетьмана? (Хмельницький)

14. Назвіть імя української жінки, яка зробила корисного для України не менше ніж козацькі гетьмани. Як її називали турки? Яке її справжнє імя? (Роксолана, Настя Лісовська).

15. Увага! Загадкова скринька! У цій скринці знаходиться те, що за козацькими повірями рятувало від ворожої кулі. Куди треба було покласти цей предмет? (грудку рідної землі треба було покласти в чоботи).

16. Увага! Загадкова скринька! В цій скринці лежить предмет, який кожен козак зберігав у шкіряному футлярі. Деякі невігласи припускали, що козаки носили його за халявою чобота, Але це не так. Що це за предмет? До речі, цей предмет ми держимо в руках кожен день. (ложка)

17. На відкритих зборах виборці виявляють свою волю, піднімаючи правицю. Коли ми обираємо депутатів до Верховної ради, то кидаємо бюлетені до скриньки. Питання: яким чином виявляли свою волю козаки, обираючи ту чи іншу кандидатуру?(козаки, на знак згоди до обраної кандидатури, кидали свої шапки вгору).

 

Всі ми знаємо що козаки гарно танцювали. Танцюючи вони тренували свої бойові навики. Як називається цей танок? Вірно ГОПАК. І наш 7 конкурс буде й так називатися. Вам потрібно під музику напіприсядки протанцювати до кеглів і повернутися назад передавши естафету.

 

8. Всі знають, як козаки любили співати: то веселої то сумної, то жартівливої. Але жартували козаки найбільше. Називається ця забава «Засвистали козаченьки». Вона дуже й дуже проста. Ми впевнені, що ви впораєтесь. Поясню: кожен з вас згадує мелодію української народної пісні, згадали? Вголос не говоріть. А тепер за командою всі починаєте свистіти свою мелодію, хто яку задумав. Умова забави: хто засміявся, замовк, той виходить з гри. Раз, два, три, почали.

 Дякую, видно, що ви талановиті козаки.

 

9. «Вгадай мелодію». Для вас зараз будуть лунати козацькі мелодії, а ви в свою чергу маєте їх послухати та нагадати всім нам слова з цієї пісні.

Ну що ж хто знає пісню піднімає руку і наспівує слова з пісні. Та за правильну відповідь отримує по 2 бали.

Почали.

 

- Після сьогоднішніх наших змагань в нас залишається світла пам'ять про

славні подвиги наших предків-запорожців. Отож, пам’ятаєте, дорогі діти,

що ви є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну,

шануйте її народ. Хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками

доведе, що козацькому роду нема переводу!

 

 

Категорія: На допомогу педагогу | Додав: fart | Теги: День захисника України, сценарій свята, козацькі забави
Переглядів: 557 | Завантажень: 163 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]