Під такою назвою відбулася тематична лінійка в школі присвячена 26-й річниці пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС. Лінійку підготовили учні 5 класу з вчителем історії Кравченко С.П. та класним керівником Бороденко С.А. "Чорнобиль поділив наш час на "до" і "після" Чорнобиля. Наче чорна смуга пройшла крізь наше життя. Однак життя продовжується. Ми живемо і мусимо пам'ятати тих, хто першими кинувся на боротьбу з аварією і попередив ще більшу катастрофу. Тож запалімо свічки. Помовчімо." - такими словами розпочалася лінійка. На лінійці було згадано про перших пожежників, які прибули на місце катастрофи, наслідки аварії, прослухано пісні про Чорнобиль та її біду у виконанні українських співаків. Також згадано місцевих жителів, які побували на ліквідації. "Ліквідаторами на Чорнобильській АЕС були також селятинці. Серед них: Микола Кондряк, Павло Ткач, Дмитро Горбан. Наша пам'ять та пам'ять багатьох поколінь - знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому..." - такими словами зверталися учасники лінійки до всіх школярів та педагогів школи. А завершили лінійку виконанням пісні "Чорнобильські дзвони" та словами:
Щоб наша дума і дорога Єднали глибину і вись, - Вола Чорнобильська пересторога: -Людство! Зупинись!
Цього ж дня було проведено вихователями та класними керівниками виховні години, бесіди на дану тематику.
Чорнобиль… Зрозуміло, що людей в цій зоні залишилося зовсім небагато. Закритий від відвідувачів великий регіон, в який проникають тільки так звані сталкери, платні туристи і просто цікаві. Але, виявляється, в чорнобильській зоні живуть і люди, які або не покидали рідних місць, або повернулися туди.
У числі інших жилих зон в цьому регіоні – село Тулговичі. У 1986 році практично всіх звідси вивезли, але деякі відмовилися йти. Тепер ці люди вже в поважному віці, проте, їх не забули. Є навіть мобільні магазини, що розміщуються у вантажівках. Ці вантажівочки виділив президент республіки Білорусь. Не можна допустити, щоб таке колись повторилося… Не дай Бог…
Пропоную подивитися на колекцію з тридцяти фото і одного відео про Чорнобиль. Адреса в NET-i: http://cikavo.com/category/12.html
На зібраних фото ви побачите, що знаходиться в багатьох будівлях, на вулицях і інших місцях. Достатньо цікава збірка, подібні фотографії багато чого коштують, погодьтеся. Крім того, можна відзначити і самовідданість фотографів, бо все ж таки відвідини цієї зони - завжди ризик для власного здоров'я. Сумна картина…
Хай прийдешнє покоління стане міцнішим у стократ. Хай над Землею чисте небо буде, Чорнобиль-попередження набат. Його уроків людство не забуде…
0
3Мирослава, м. Вознесенськ(29.04.2012 18:46)
[Матеріал]
Друзі! Я знайшла віршик. В NET’і, звичайна річ. Автор – Микола Василенко, з Херсонщини. Мені видає, що цей вірш може стосуватися і Чорнобильської трагедії. Чи не так?
Не гріх…
Не гріх на хибах викрити Феміду Або знайти якийсь новий гормон, Чи у пісках залізти в піраміду, Де невідомий спить ще фараон; Вписати подвиги в свої аннали, Прокласти вірну трасу у зеніт, Прорить на Марсі голубі канали, Чи розтопити Антарктиди лід. Не гріх титанів скуштувати каші, Відкрити в космосі нові світи…
Але найбільшим було б щастям нашим - Уже відкритий всесвіт зберегти!