19:22
День Іменинника у школі
День народження — це день, коли народилась певна особа, від цього дня починається відлік віку цієї особи. День народження більшість людей справляють як свято, оскільки у цей день людина стала на рік старша від попереднього дня народження. Людина, у якої цей день є днем народження, називається іменинником. У багатьох культурах іменинникам прийнято дарувати подарунки.
В нашій школі традиційним є свято День Іменинника, який проводиться щомісяця в останню неділю місяця. Святкову програму свята готують класи які відповідають за проведення Іменин.
Для жовтневих іменинників свято організували учні 10 класу разом зі класним керівником Гайдеєвим С.Г.
На святі лунали святкові побажання іменинникам, пісні.  Іменинники взяли активну участь у веселих конкурсах. На завершення свята іменинників чекав традиційний солодкий стіл.

Історія виникнення


(за матеріалами Вікіпедії)

Коли саме виникла традиція святкувати дні народження невідомо. Письмові джерела вказують, що ще в Стародавньому Римі відбувалися святкування днів народжень. Також кілька згадок про святкування є в біблії.

Звичай запалювати свічки зародився у греків... Круглі паляниці з запаленими на них свічами клали на жертовник в храмах Артеміди в день її народження.

Ряд дослідників вважають, що святкування днів народжень раніше носили релігійно-культовий характер. Спільне святкування в колі друзів захищало народженого в цей день від зла і злих духів. 

Традиції святкування дня народження

А чи знаєте ви, чому на день народження іменинників тягають за вуха, для чого потрібно загадувати бажання, задувати свічки на святковому торті, співати пісні й дарувати подарунки?

Почнемо із походження свята, яке ми називаємо днем народження. Виявляється, що ще в Давньому Єгипті існувала традиція святкування, однак таке дійство могли дозволити собі лише фараони й царі. Зате день народження вони робили з розмахом! Окрім всіляких напоїв і наїдків, видатні люди Єгипту запрошували на свято слуг і рабів, а також проявляли неабияку милість - випускали в цей день ув’язнених.

Вражають своїм умінням святкувати греки. Право на день народження у Греції мав лише глава сім’ї – чоловік, батько, а жінки з дітьми залишалися осторонь. Ну, повний патріархат!

Християни, на відміну від єгиптян і греків, взагалі не святкували днів народжень. Вважалося, що світ – місце для скорботи й печалі, тому радісною новиною є не народження, а позбавлення від гріхів. Згодом таке бачення набуло м’якшого втілення, і, починаючи з XIIстоліття, дні народження, як чоловіків, так жінок і дітей, почали святкуватися.

Винахідниками дитячих днів народжень стали німці. У них існувала традиція, за якою потрібно було розбудити на світанку дитину й подарувати пиріг. Свічок мало бути стільки, скільки років виповнилося. Пиріг не різали одразу, а чекали, доки малюк загадає бажання й задує усі свічки. Бажання обов’язково здійсниться, якщо про нього нікому не казати.

Тягати за вуха, як виявилося, - це стародавній звичай. Наші предки думали, що такі «вправи» допоможуть відігнати злого духа. В Англії іменинника беруть за руки-ноги і підкидають стільки разів, скільки виповнилося винуватцю свята, та ще й додають рік на щастя. В Ізраїлі, той, у кого день народження, може відчути себе королем чи королевою. Спитаєте, чому? Вся справа в тому, що іменинника піднімають угору разом зі стільцем. Дотепні канадці мастять кінчик носа маслом, щоб невдачі хапали за слизький ніс і тікали.

А за славнозвісний гімн дня народження «Happy birthday to you» нам слід дякувати сестрам-вчителькам із Кентуккі. Адже вони у 1893 році склали пісню, якою вітали іменинників із днем народження. На сьогодні, як свідчить Книга рекордів Гіннеса, - це найпопулярніша пісня у світі!

Африканські країни багаті на свої ритуали. Так, діти, які досягнули певного віку, щоб потрапити у плем’я, мусять пройти випробування. До того ж, африканці вельми скупі на дні народження. Для прикладу, члени одного з африканського племені святкують власний день не частіше, ніж раз на вісім років!

Українці теж не стояли осторонь, коли всі інші народи дружно складали звичаї до дня народження. Тому, завдячуючи нам, з’явилася традиція дарувати торти. У давнину українці випікали короваї, але до нас цей обряд прийшов трохи «осучасненим». Замість короваю в наші часи печуть смачні тортики.

Отож, тепер ви точно знатимете, що означають ті чи інші традиції, і не будете ображатися, коли вас тягатимуть за вуха. І нікому-нікому не розкажете про те, що загадали, задуваючи свічки на тортику.


Переглядів: 5678 | Додав: fart | Теги: вітання з іменинами, історія виникнення, день іменинника в школі, традиції свята | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
0
2 Андрій   [Матеріал]
Вітаю усіх імениників місяця листопада!!!!
Хто не встиг - той вже матиме свій День Народження зимою... : )))))
Але осінь - краща! Хто не вірить - послухайте цей вірш:

Раює осінь у селі –
Дерева стали жовтокрилі.
А сивий вітер повелів
Хмаркам закрити сонце миле.

Раює осінь золота,
А в серці пісні чомусь тісно.
Ключ журавлиний відліта –
На мить удалині зависнув.

З Днем Народження усіх, хто відсвяткував його в осінній день у листопаді!

0
1 Патріот   [Матеріал]
Цікаву традицію запровадили, друзі! Приєднуюсь до поздоровлень іменинників!
А в Інтернеті читав про таке: 23 листопада 2012 року сайт журналу «Тиждень» опублікував
«Топ-10 країн», в яких найкраще народитися у 2013 році. Про що думають дорослі! -: )))))))))))))))))))))
І такий в них вийшов рейтинг країн далеких і прекрасних: Швейцарія, Австралія, Гонконг, Канада,
Нідерланди, Нова Зеландія, Сінгапур, Данія, Швеція, Норвегія.

А кого питали?! Хто хоче народитись в далекій, хоч і прекрасній та чужій країні?
Краще поспитайте в українського патріота! І отримаєте відповідь,
що найкраще народитися і жити в Україні! Українки! Народжуйте хлопчиків та дівчаток в Україні!
А народжені українці, пишайтеся місцем свого народження! В дитинстві, в школі і в дорослому житті!
Бо немає кращої землі, як Україна! З Днем Народження, милі наші школярики-іменинники!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]