13:01
День Соборності України
22 січня в День Соборності України в школі було проведено ряд виховних заходів, а зокрема:

·        Радіолінійка «Україно – соборна держава».

·        Відкритий урок в 10 класі «Україна у боротьбі за збереження державної незалежності».

·        Години спілкування 5-11 класи.

·        Книжкова виставка до Дня Соборності України.
День соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

На полях Першої світової війни відбувалося братання Українських січових стрільців, що воювали у складі війська Австро-Угорщини, та українців-вояків армії Російської імперії. Згодом усвідомлена необхідність єдності змусила українські західні регіони до проголошення самостійності з метою возз’єднання з Українською Народною Республікою.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

За матеріалами  http://aratta-ukraine.com
Переглядів: 1297 | Додав: fart | Теги: День Злуки, фотоматеріали, 22 січня День Соборності України, відкриті уроки, виховні заходи | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
0
2 Адвокат В.Мироненко   [Матеріал]
Вищий адміністративний суд 16 січня 2013 року підтвердив рішення судів нижчих інстанцій,
якими визнано законним указ президента Віктора Ющенка про визнання членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.
Розгляд справи проходив у письмовій формі. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Як відомо, 28 січня 2010 року Ющенко визнав бійців УПА і підпільників ОУН учасниками боротьби за незалежність України, видавши відповідний указ.
Крім активістів ОУН і воїнів УПА, борцями за українську незалежність було також визнано членів формувань Української Центральної Ради,
Української Народної Республіки,Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави (гетьманату Павла Скоропадського) ,
Української Bійськової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ" та Української Головної Визвольної ради.
Джерело: Історична правда

0
1 Олена Захарівна   [Матеріал]
Маючи Соборну Україну, ми повинні бути дружніми усіма своїми регіонами,
областями, районами, школами, класами, гуртками тощо.
Кожен з нас має бути просто зобов’язаним підтримувати дружні стосунки з навколишнім світом.
Але перед усім – ми українці, ми єдиний нарід, ми – єдина країна, ми – єдина Держава.
Стали соборними – будьмо соборними! В соборності наша сила!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]