21:08
Міжнародний день дитячої книги
Цей день святкують всі, хто вважає, що книга - джерело знань. Свято було засновано у 1967 році, коли ініціативна група Міжнародної ради з дитячої книги прийняла рішення відзначати його в день народження чудового письменника з Данії Ганса Христіана Андерсена.
У цей день діти всій Землі отримують від Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) спеціально підготовлене послання, що супроводжується художніми ілюстраціями і настановами від дитячих письменників. В Україні також є відділення IBBY. У нього входять діячі вітчизняної літератури, завдання яких - сприяти виданню і розповсюдженню літератури для дітей та юнацтва.
В рамках свята в навчальних закладах, бібліотеках та музеях України проходять лекції та літературні читання. А для підтримки української дитячої книги - акції від громадських організацій, мета яких цілком очевидна: не можна забувати, що книга - це безцінний дар, який може допомогти підростаючому поколінню пізнати істинні цінності.
Книги живуть вічно. Це безперечний факт для тих, хто любить читати, відкриваючи кожен день щось нове, збагачуючи свій інтелект яскравими барвами, новими ідеями і прописними істинами. Книга ніколи не втратить своєї актуальності. Головне, мати бажання читати, вчитися робити висновки і цінувати творчість тих, хто формує для дітей літературний світ.
за матеріалами сайту calendarium.com.ua


В цей день ми вітаємо всіх хто дружить з книгою, хто пропагує її, знайомить з нею.
З нагоди цього дня школярі отримали 22 дитячі книги від свого постійного благодійника Ольги Олександрівни Дякун.

Переглядів: 1295 | Додав: fart | Теги: Селятинська ЗОШ-інтернат, міжнародний день дитячої книги, УБА | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 111 2 »
0
11 Відмінниця Оксана   [Матеріал]
Книжки - це така штука, що їх ніколи не буває забагато =)). Тому кожна школа має постійно дбати про долучення до своєї шкільної бібліотеки все нових і нових книг. У нас в шкільній бібліотеці, наприклад, більше двадцяти тисяч книг! А ще є у нас буккросинг. Це такий собі учнівський рух, коли кожен з нас приносить до школи свою улюблену книжку і залишає її у читальній залі шкільної бібліотеки чи десь на підвіконні у приміщенні нашої школи. А хтось інший може пезперешкодно залишену таким чином книгу узяти і почитати її. А свою цікаву книжку натомість залишити для інших учасників такої своєрідної гри. Варто почати, а згодом у школі вже "крутиться" досить багато таких книг. Такі книги називають вільними, а учні у такій грі стають кросерами. Цікаво неймовірно!

0
10 Катерина Василівна, вихователь   [Матеріал]
Пропоную увазі відвідувачів цього шкільного сайту наступні дитячі книжки:

"Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?" Марини Павленко
"Арсен" Ірен Роздобудько
"Казки П’ятинки" Дзвінки Матіяш
"Марійка і Костик" Степана Процюка
"На межі можливого" Олекси Білоброва
"Третій сніг" та "Пінгвінік" Івана Андрусяка
"Не такий" Сергія Гридіна
"Мама по скайпу", упорядковані Мар’яною Савкою оповідання
"Ангел Золоте Волосся" Зірки Мензатюк
"Мухаммедова королева" Марини Павленко
"Мій тато - інопланетянин" Наталі Пуряєвої
"Цей рік" Оксани Лущевської

0
9 Ангеліна Василівна Шуляк   [Матеріал]
Я багато не скажу. Але комусь може буде цікавим, що історія виникнення книги мудра й захоплююча: вузликове письмо, ієрогліфи, книги-плитки, книги з папірусу, воску, пергаменту, берести й, нарешті, паперу. На одній з єгипетських плит була висічена чудова думка: "Зверни своє серце до книг... немає нічого вище книг".

Дані наукових досліджень говорять про те, що ставлення людини до книги формується в молодшому шкільному віці. Вирішується питання, чи буде ставлення читача до книги активним чи пасивним. Відзначимо, що в наші дні, коли школа переорієнтується з пам'яті на мислення, роль книги незмінно зростає. А читають сучасні діти все менше й менше. Це пов'язано з жорсткою конкуренцією ТБ і комп'ютера, з тим, що нові сучасні книги не завжди доступні. Але, слід пам’ятати, що кожна книга повинна прийти до дитини в певному віці, інакше дружба з нею не відбудеться. І це необхідно пам’ятати усім, хто торує шлях дитині до книги.

0
8 Бібліотекар   [Матеріал]
Колеги! Пропоную Вашій увазі своєрідний «Дитячий віршограй»!

Бойко, Г. П. Вереда : вірші / Бойко, Григорій Пилипович ; [худож. Є. Житник]. - Х. : Школа, 2007. - 80 с. : ілюстр. - (Золота колекція української поезії для дітей).

Віршики-веселинки : [вірші / упоряд. І. А. Біляєва]. – Х. : Белкар-книга, 2005. – 64 с. : ілюстр. – (Сер. «Веселка»).

Віршики для малят : [вірші]. – Х. : Белкар-книга, 2005. – 48 с. : ілюстр. – (Сер. «Промінець»).

Гринько, В. П. Заховалась казка в лісі : вірші та казки / В. П. Гринько ; [ред. Р. Дерев'янченко ; худож. О. Черепанова]. - Х. : Школа, 2007. - 79 с. : ілюстр. - (Золота колекція укр. поезії для дітей).
Забіла, Наталя . Про малят і про звірят : зб. улюблених творів для дітей / Наталя Забіла ; [худож. Є. Житник]. – Х. : ВД «Школа», 2004. – 80 с. : ілюстр.

Малечі про цікаві речі : [вірші / упоряд. Г. М. Кирпа]. – Х. : Белкар-книга, 2008. –
48 с. : ілюстр. – (Сер. «Промінець»).

М'ястківський, А. П. Зайчик місяця надгриз : вірші та оповід. / А. П. М'ястківський ; [худож. О. Трусова]. - Х. : Школа, 2007. - 80 с. : ілюстр. - (Золота колекція української поезії для дітей).

На кого я схожий : [вірші] / Бондаренко, Валентина [та ін.] ; [худож. Є. Житник]. - Х. : Школа, 2007. - 80 с. : ілюстр. - (Золота колекція української поезії для дітей).
Павленко, Марія. Веселі віршики / Марія Павленко ; [худож. А. Майстренко]. – Житомир, 2005. – [16 c.] : ілюстр.

Сонячний зайчик : вірші для дітей / [вірші Світлани та Юрія Ходосів ; худож. В. Яковлєва]. – К. : Три крапки, 2003. – 64 с. : ілюстр.

Хмарки грають у квача : [вірші / упоряд.
Г. М. Кирпа]. - Х. : Белкар-книга, 2008. – 64 с. : ілюстр. – (Сер. «Веселка»).

Чубач, Г. П. Веселі хтосики : [вірші] / Г. П. Чубач ; [худож. Є. Житник]. - Х. : Школа, 2007. - 79 с. : ілюстр. - (Золота колекція української поезії для дітей).
Читайте вашим дітям гарні книжки!

0
7 Вчителька з Черкащини   [Матеріал]
Друзі! Знаю дуже хороший блог. Він називається «Книги для дітей». Адреса в Мережі - http://childbooks.blox.ua/html . Цей блог діє з жовтня 2009 року. Про автора мені не відомо практично нічого, але якщо людині найбільше подобаються яблуневі квіти, якщо вони їй пахнуть краще від троянд, якщо вона високо цінує їх тендітність, якщо їй вже здалеку яблуневі дерева здаються рожевими, і якщо вона впевнена у тому що навряд чи можна знайти гарніший сад, аніж яблуневий у період його цвітіння, то такий блогер заслуговує уваги до своєї Інтернет-творчості.

0
6 Борис   [Матеріал]
Ми звикли, що в дитячих книгах зазвичай поряд з текстом ми бачимо малюнки художників або світлини. Такі малюнки мають назву ілюстрацій. Варто знати, що це слово походить від латинського "illustratio", що значить наочне відтворення. Їх призначення – допомогти дитині усвідомити те, про що йдеться у тексті книги, висвітлити його зміст, зробити його ясним і наочним. Історія цих картинок-ілюстрацій виринає з глибини віків. В Древньому Єгипті вони супроводжували написання на папірусах заклять та гімнів. Збереглися античні зразки ілюстрацій перших століть нашої ери в рукописах «Іліади», «Енеїди», а також ілюстрації у візантійських, середньовічних рукописах.

0
5 Мальвіна   [Матеріал]
У своїй діяльності IBBY спирається на принципи Міжнародної Конвенції по правам дитини (1990), де одним з головних прав юної особистості оголошено право дитини на середню освіту та доступ до інформації. Резолюція Конвенції закликає сприяти виданню і розповсюдженню дитячих книг. На IBBY поширюється патронаж ЮНЕСКО.

Місією Міжнародної Ради по книгам для дітей є наступне:
- Через дитячу книгу сприяти взаєморозумінню між народами.
- Через книгу давати дітям знання про традиції та культурні цінності різних країн, сприяти розвитку взаєморозуміння між народами заради миру.
- Запропонувати дітям в усьому світі можливість мати доступ до кращих зразків мистецтва слова і поліграфії.
- Через розвиток дитячого читання сприяти розвитку інтелекту дітей, ключем до успішної їх адаптації в сучасному мінливому світі, пам’ятаючи що неграмотність – це проблема не лише країн що розвиваються, але й багатих країн.
- Заохочувати видавництво та розповсюдження якісної в усіх відношеннях дитячої книги, особливо у країнах що розвиваються.
- забезпечувати підтримку та навчання людей, що працюють у сфері дитячої книжкової культури.
- Заохочувати науковим дослідженням у сфері книжкової культури.

0
4 Мальвіна   [Матеріал]
Чи зустрічали Ви ось таку абревіатуру – IBBY?
Це – Міжнародна Рада по книгам для дітей. Вона є неприбутковою громадською організацією, котра була основана в Цюріху (Швейцарія) в 1953 році.
Ця міжнародна Асоціація об’єднує ентузіастів з різних країн світу, присвятивши себе служінню книзі та дітям, долученню дітей до читання.
Майте на увазі.

0
3 Марина Кирилівна   [Матеріал]
Бачу у цьому у пості наведено девіз Української бібліотечної асоціації для українських бібліотек на 2013 рік - «Бібліотека – територія ідей».
А це дійсно важливо нагадувати дітям про те, що бібліотека – це територія ідей. Бо у бібліотеці – книги, а у книгах – невичерпна криниця нових знань,
а значить і нові цікаві ідеї. Читати варто! Читаймо!

0
2 Вихователька   [Матеріал]
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ
1.Чи любить читати ваша дитина?
2.Чи читаєте ви дитині?
3.Чи обговорюєте прочитане? Як?
4.Чи можна зацікавити дитину читанням? Як?
5.Від чого залежить виразне читання? Як цього навчити?
6.Як ви дієте, якщо дитина не хоче читати або коли, прочитавши трішки, говорить, що втомилася?
7.Ваші прохання, побажання вчителю. Про що б ви хотіли дізнатися на зборах чи в індивідуальній співбесіді?

АНКЕТА ДЛЯ ДІТЕЙ
1.Що ви більше любите – читати чи слухати читання дорослих?
2.Чи читають у вашій родині книги вголос ввечері, для всіх?
3.Хвалять чи сварять вас батьки, коли ви читаєте?

ПРАВИЛА ЧИТАЧА
1.Старайся читати вголос, не поспішай, замислюйся над змістом прочитаного.
2.Зверни увагу на те, як поводяться герої книжок, вчися в них доброго.
3.Коли закриватимеш книжку, подумай, чого вона тебе навчила.
4.Умій берегти книгу.

ПОРАДИ БАТЬКАМ
ЯК ВИКЛИКАТИ У ДІТЕЙ ІНТЕРЕС ДО ЧИТАННЯ?
1.Читайте не більше ніж 10-15 хвилин.
2.Перш ніж читати, провітріть кімнату, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу.
3.Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультпаузу.
4.Не бійтеся хвалити дитину.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
ЯК ОБГОВОРЮВАТИ З ДІТЬМИ ПРОЧИТАНЕ?
1.Виясніть перед читанням чи під час читання значення незрозумілих слів.
2.Запитайте, чи сподобалося дитині прочитане. Чим? Що нового вона дізналася?
3.Попросіть дитину розповісти про головного героя, головні події.
4.Які слова й вирази запам’яталися?
5.Чого навчила книга?
6.Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Цей матеріал отримано з сайту: http://www.nachalka.com.ua/

1-10 11-11
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]