20:13
Районне методичне засідання

       Школа через учителя вчить учнів жити у повсякденному житті. Творча, здібна дитина не виникає сама по собі, її треба виховувати й розвивати. У цьому процесі немає головного і другорядного. Тут усе головне – і урок з використання інноваційних технологій, і розвиток усебічних інтересів дітей поза уроком, і взаємини вчителів, вихователів та вихованців у колективі.
         27 листопада в Селятинській ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів проведено засідання РМК вчителів 3-х класів з проблеми
"Розвиток здібностей та інтересу учнів початкових класів до навчання як результат впровадження педагогічних інновацій ” та засідання РМК бібліотекарів району з проблеми " Використання інноваційних технологій в роботі шкільного бібліотекаря ”.

              Відвідини школи розпочалися з перегляду візитки школи, підготовленої учнями школи
(керівники Бороденко Ж.В. – вихователь школи, ПавлишинМ.М.–вчитель музичного мистецтва, Гайдеєв С.Г. - вчитель інформатики). По закінченню візитки директор школи М.Г. Хар та керівники методичних комісій ознайомили присутніх із планами роботи вчителів початкових класів та бібліотекарів.
          На урок образотворчого мистецтва на тему "Відбитки готових природних форм. Композиція  "Букет осіннього листя у вазі” запросила класовод 3 класу Г.Г. Максімова.
На уроці учні робили відбитки з готових природних матеріалів. Навчала дітей спостережливості, прищеплює любов до природи. Вчитель добре унаочнив урок: використала листки різних порід дерев, фарби, пензлі, олівці, вдало дібрала ілюстративний матеріал, задіяла мультимедійну презентацію "Звуки та барви осені”. Використала фонозаписи музичних творів, репродукції творів художників пейзажистів.
Урок проведено на високому методичному рівні.
Цікавим проведений і бібліотечний урок на тему " Книги – наші вірні друзі ”.
Відзначено, що Хар О.Р., бібліотекар школи, постійно розширює бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи, уведення в роботу новітніх технологій. Присутні, які побували в бібліотеці, зробили висновок, що уся робота шкільної бібліотеки спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.

Не менш захоплюючим для присутніх був представлений виховний захід " Подорож у казковий світ ”. Під час заходу проведено інсценізацію казки "Колобок іде до школи”, презентацію двох команд "Читайлики” та "Пізнайки”. Казковий єралаш включав в себе багато конкурсів, які пов’язані з казковими персонажами. Кожний конкурс вимагав від учнів неабиякої активності.Після виховного заходу вчителі-початківці зібралися на заняття з елементами тренінгу на тему " Розвиток здібностей і задатків молодших школярів ”, який підготувала Григоряк Г.В., практичний психолог школи, а бібліотекарі району – на круглий стіл з проблеми " Використання інноваційних технологій в роботі шкільного бібліотекаря ”.
Дирекція школи вдячна всім педагогам школи які провели та надавали допомогу у проведенні засідання РМК.

ФОТОМАТЕРІЛИ заходів дивіться у розділі Фотоальбоми
Переглядів: 1129 | Додав: fart | Теги: шкіл, районне методичне засідання, Розвиток здібностей та інтересу учн, бібліотекарі району, вчиелі 3 класу | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 161 2 »
0
16 Старий Вчитель   [Матеріал]
І наостанок: Думай сам!
Я не оракул. Абсолютних правил, придатних на всі випадки життя, не знаю. Тому не сприймай ці поради як якусь подобу скрижалей чи безапеляційного проголошення непорушних істин. Думай сам! Але я знаю одне! Погано, коли молодий вчитель дивляться на себе тільки перспективно. А поточне вважає незначним. Зазвичай згодом він дійсно стає більш умілим, самостійним, придбає навички, опанує прийоми, досягне майстерності. Але в той же час він може втратити ту безпосередність і чари молодості, риси, притаманні тільки молодому вчителю, що інколи наближають до нього учнів сильніше, ніж мудрість літнього майстра. Моїм першим учням, напевно, було цікавіше зі мною, ніж нинішнім. У школі обов'язково мають бути молоді вчителі. Без них життя нудне, нецікаве, прісне. Молодість вони мають від Бога. А моїх порад тільки десять… Щасти Вам, молодв вчителі!

0
15 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Десята порада.
Знайди її. Я кажу «знайди», але, можливо, вона в тебе вже є, ця позиція. Можливо... Але вона формується, стабілізується та кристалізується у справі. Міркувати про політику, про патріотизм, про інтернаціоналізм усі майстри. Але не поповнюй і так численні ряди «пікейних жилетів». Пам'ятай, що в тебе є діти, і ця позиція потрібна їм. Громадська позиція насамперед - моральна. Запам'ятай: які би прекрасні підручники ми не видавали, які б чудові програми не складали, справжній провідник громадської ідеї - ти. І від тебе залежить, чи дійде ця ідея до розуму й серця учня в цілості та чистоті чи буде так хитромудро перевернена й перекручена, що результат виявиться прямо протилежним.

0
14 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Порада дев'ята.
Виникає з восьмої: не уявляй про себе більше того, що ти є насправді. Знай собі ціну й будь скромним, не втрачаючи достоїнства. Не треба здаватись, треба бути. Не бійся честолюбства і не слухай ханжей і бездарних заздрісників. Але честолюбство мусить бути всередині, демонструвати його непристойно. Честолюбство, усе-таки, відіграє допоміжну роль як стимулятор справи. Головне - справа. Це - твоє кредо, запам'ятай! Ти ж завжди на очах, тим більше в дітей, які все бачать і все зауважують. Від їхнього уважного погляду не вислизає нічого! І ти не думай, що думкою дітей, їхнім ставленням можна зневажати. Тому що вони і є твої головні цінителі та судді, вони, а не начальство, і навіть не твої колеги та друзі. Якщо не марнославство, то що ж повинно бути в основі твого життя та роботи? Твоя громадська позиція.

0
13 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Порада восьма.
Будь природним, не прикидайся, не намагайся здаватись розумніше та краще, ніж ти є. Даремно: діти тебе все одно розкусять. Часто вчителя порівнюють з актором, і в цьому є свій резон. Але вже якщо ти граєш роль, нехай вона буде твоєю. Грай себе. І не перегравай! Подібність між учителем та актором полягає, можливо, у тому, що і той і інший виходять на аудиторію, на публіку. Якщо між акторами та глядацьким залом не встановлюється невидимий контакт, спектакль провалюється. Так і у класі. Деякі кричать і стукають кулаком по столу, а дітям не страшно. Інші говорять тихо й дивляться вбік, але якесь чаклунство заворожує дітей, і вони не зводять з учителя очей. Це феномен учительського гіпнозу, такого, утім, тендітного, але солодкого. Більше за все я не люблю, коли вчитель на уроці не говорить, а декламує чи виступає. Він - начебто вже й не він, а хтось інший, за його поняттями, краще того, яким він є насправді, а насправді - гірше, тому що штучніше. Він прикидається, і це всім зрозуміло. Тим часом романтики, захоплені вчителі не обов'язково говорять із пафосом. Справжніх крил, що підносять їх над повсякденністю, часом нікому не видно, і зовні людина виглядає зовсім звичайною. Але в цих людях є щось дитяче, вони й поводяться іноді майже як діти.

0
12 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Порада сьома.
Теж не нова: цінуй гумор у спілкуванні з учнями. Якщо ти сам, як кажуть, не блищиш дотепністю, цінуй гумор в інших. Не бійся смішного, не бійся бути смішним сам: бувають зовсім безневинні й необразливі смішні ситуації. Інша справа, якщо над тобою сміються постійно, якщо ти взагалі смішний - це все!.. Не треба дивитись на гумор, як на прийом. Усе, у тому числі й гумор, повинно бути природно й доречно. Деякі вчителі сердяться, коли діти сміються. Навіть виганяють їх із класу. І дарма. Будь-якою ситуацією на уроці, у тому числі і смішною, учитель має володіти. І якщо вчитель сказав: «Посміялися, і вистачить», клас повинен підкоритись. Треба пам'ятати й те, що сміх може боляче ранити. Він, як казав Маяковський, - грізна зброя. Тому треба знати межу, бути обережним і тактовним.

0
11 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Шоста порада.
Може видатись банальною: будь чесним і правдивим. «Подумаєш, - скажеш ти, - я сам це учням щодня кажу». І дарма. Щодня це казати не треба. Сказав один раз, і вистачить. Але так, щоб діти тобі повірили. Діти дуже високо цінують чесність. «Так нечесно», - це вкрай негативна оцінка. Хоча суцільно і всюди вони хитруни та брехуни. Скажу відверто: я теж іноді брешу. Не обманюю принципово, а так... прибріхую для красоти.

0
10 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. П'ята порада.
Будь щасливим. Правда, це більше схоже на побажання, ніж на пораду. Тоді я скажу так: будь оптимістом! Вір! Жахливо, коли вчитель не бачить нічого хорошого ані в сьогоденні, ані в майбутньому. Створюй плани, нехай іноді нездійсненні, але конструктивні. У житті кожному буває важко й гірко, у кожного трапляється нещастя й горе. І вранці, буває, не хочеться вставати та йти до школи. І навіть діти часом так набридають... Але треба себе переборювати. Життя - це подолання важких і навіть критичних ситуацій. Так, ми іноді йдемо на різного роду компроміси, і це не суперечить тому, що я тільки що сказав. Це апеляція до розуму. Безкомпромісність - це впертість і невміння мислити перспективно. Але мета все одно повинна бути. І не тільки мета уроку, і не стільки мета уроку, скільки мета всього твого вчителювання. Діти не повинні бачити в тобі невдахи. Невдах не люблять. Навіть якщо щось не буде виходити, усіма силами руйнуй можливе враження, що в тебе не виходить узагалі. Усередині в тебе, дорогий мій, повинно бути все чітко й упевнено.

0
9 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Четверта порада.
Пам'ятай про комплексний характер учительської праці. Усе має значення, усе потрібне: й ерудиція, і методика, і позакласна робота, і психологія спілкування, і любов до дітей, і дисципліна. Не треба це розділяти, це все взаємозалежне. І якщо ми говоримо про це окремо, те це чисто умовно. Поміть: будь-яка розповідь про школу, епізод, навіть анекдот має в собі комплекс учительських якостей. Інакше виходить безглуздо, смішно або навіть гірше того - непрофесійно. Ти можеш заперечити, що тобі відомі вчителі, які добре знають свій предмет, але не володіють методикою, або такі, котрі тільки дають уроки, а після дзвінка їх як корова язиком злизала, або такі, в яких діти стоять на головах, а вони репетують на них і ображаються. Так, я теж таких знаю. І раджу тобі пам'ятати, щоб ти таким не був, що вони нещасливі, так само як і їхні учні.

0
8 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Порада третя.
Не замикайся у своєму вчителюванні. Якщо вчитель - тільки вчитель, це нудно. Грай на гітарі, співай, пиши вірші, грай у волейбол, ходи в гори, збирай марки, бувай у театрі та на виставках. Розширюй коло друзів і знайомих. Спілкуйся з найрізноманітнішими людьми. Люби життя в різних його проявах. Ти повинен бути цікавим дітям, але це не вийде, якщо ти зосередишся тільки на самому собі. Крім обов'язкової програми в тебе, як у майстра-фігуриста, повинна бути чудова довільна програма. І знову ж, треба пам'ятати, що всі прояви особистості індивідуальні. Не треба штучно культивувати в собі якості, що тобі не притаманні. Універсальність не обов'язкова. Не треба писати віршів, якщо в тебе немає здібностей. А найголовніше тебе мусять цікавити люди. Не виключай спілкування зі свого життя. Інакше засохнеш, як зламана гілка. Захопленість, багатобічний інтерес потрібні вчителю не просто так, самі по собі, а у зв'язку з особливістю його професії. Не даремно про вчителя кажуть, що він і швець, і жнець, і на дуді грець.

0
7 Старий Вчитель   [Матеріал]
Мої поради для молодих вчителів. Друга порада.
Знайди себе, свій образ. Учитель індивідуальний, інакше не може бути й мови про творчість. Це не виключає наслідування, особливо спочатку. Навпаки, придивляйся до майстрів. Бери на озброєння те, що тобі здається твоїм, що тобі до вподоби. Не треба розуміти творчість як винахід пороху. Педагогіка існує стільки, скільки існує світ. Прийоми та знахідки не вмирають із майстром, вони передаються його учням і послідовникам. Але кожний справжній учитель, навіть переймаючи, залишається собою. Як же розпізнати, що в тобі твоє, а що - чуже? Краще тебе самого цього ніхто не знає. Звичайно, треба прислухатись до думок, у тому числі і критичних. Але якщо в тебе не буде внутрішнього відчуття істини, ти будеш не вчитель, а «чого бажаєте?». Це інша крайність, на противагу зарозумілості. І потім, хто сказав, що вчитель створює свій образ раз і назавжди? Маяковський писав про художника Келіне: «Кращий учитель. Твердий. Мінливий». Образ - не схема, а жива особа. У будь-якому випадку він має бути твоїм і він мусить бути живим, а не маскою.

1-10 11-16
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]