00:28
Від бога наша пісня

Мені пощастило бути в Чернівцях учасником круглого столу «Україна-земля моїх предків,» присвяченого 80 – річчю від дня народження поета і громадського діяча Михайла Ткача, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка.

      За вікнами листопадовий вітер змітає з тротуарів пожухле листя.  За одяг чіпляється останнє павутиння бабиного літа.  Ошаліло лементують горобці. Скупі промені сонця золотять дахи церков, шибки будинку обласного краєзнавчого музею. Там ми переглядаємо виставку, присвячено річниці поета.  А  над краєм тим лунає мелодія славнозвісної Ткачевої «Марічки».

       Працюючи над  доповіддю "Творчий шлях Михайла Ткача на Путильщині ”  мені довелось перечитати багато літератури про поета, зустрітися з людьми, які знали Ткача. Особливо запамяталася  зустріч з путильчанкою  Марією Федорівною Киселицею,якій  саме 14 листопада виповнилося 76 років.  Вона і стала праобразом, що надихнув поета на створення народної  любимої «Марічки» для мене особисто це незабутня зустріч. Після неї здалося, що наново  відкрив для себе атмосферу повоєнних років, в яких творив поет. А ще неповторну красу Карпат, красу душі наших людей.

      Багато нового, цікавого почув на круглому столі в Чернівцях. Там обговорювали творчий шлях поета вчителі шкіл області, письменники і поети, музейні працівники, діячі культури і мистецтва.


       Особливо гордий за свій край, за людей, з яких пишуть пісні. А пісня – то душа гуцулів, краса природи. Пісня і музика наші істинно народні, від бога дані. 

 

 

                                                                                                              М.Павлишин

                                                          вчитель музичного  мистецтв

        

Переглядів: 673 | Додав: fart | Теги: лауреата Державної премії імені Т.Г, 80 – річчю від дня народження поета, Україна-земля моїх предків | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 1
0
1 Чернівчанка Марія   [Матеріал]
Михайло Ткач — автор поетичних збірок "Йдемо на верховини" (1956), "На перевалі" (1957), "Житній вінок" (1961),
"На смерекових вітрах" (1965), "Пристрасть" (1968), "Повернення" (1974), "Поворот землі" (1976), "Серед літа"
та "Пісні" (1977), "Крок за обрій" та "Небо твоїх очей" (1982) та ін.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]