13:34
Відкриття меморіальної дошки пам'яті М.Г.Хара

Сьогодні ми зібралися разом, з нагоди відкриття меморіальної дошки та вшанування пам`яті нашого дорогого земляка, друга, колегу, випускника та директора нашого закладу Хара Миколи Георгійовича. 
Протягом багатьох років життя Миколи Георгійовича було нерозривно пов’язане зі школою. У народі кажуть: «Письменник живе у своїх книгах, художник – у картинах, скульптор – у створених скульптурах, а Вчитель – у справах і думках своїх учнів. До Вчителя ідуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для підкорення нових висот, бо він зазирає у минуле, живе у сьогоденні, прокладає місток у майбутнє». 
Хар Микола Георгійович – вчитель історії, директор школи, приклад педагога, яким можна пишатися. 
Він був дуже наполегливий та відповідальний, постійно працював над собою. 
Завжди доброзичливий, усміхнений, щирий та відвертий у спілкуванні з учнями, колегами і батьками.Народився Микола Георгійович 12 жовтня 1958 року в селі Шепіт Путильського району Чернівецької області. В 1966 році зарахований до першого класу Селятинської школи-інтернату, яку закінчив у 1974 році. З дитячих років завжди був лідером серед учнівської молоді, вмілим організатором , вірним другом, незмінним командиром загону юних друзів прикордонників. 
Після закінчення Кам`янець-Подільського педагогічного інституту у 1980 році повернувся до рідної школи вчителем історії та вихователем. 
В школі викладав так, щоб навчальний предмет історія сприймався учнями як хвилюючі сторінки людських діянь, набутки розуму, щоб хвилювала і викликала гордість історія Батьківщини. Забезпечуючи високий рівень навчання і виховання, він завжди був в пошуках нових засобів і прийомів прищеплення школярам любові до навчання.
Педагог, вчитель, порадник, наставник… Важко підібрати потрібні слова, щоб описати цю людину. Адже Микола Георгійович був для кожного зі своїх учнів цілим світом. Він вчив, виховував, радів їхнім перемогам, підтримував в скрутну хвилину. 
З 1982 року розпочалася плідна праця на посаді директора Селятинської школи-інтернату.
Природа наділила Миколу Георгійовича доброзичливим характером, чесним і відкритим серцем, творчим розумом, енергією, великою працездатністю і працелюбством. Навіть найменшу справу він завжди робив завзято і з натхненням. Його принцип – бути з колективом, бути як усі, завжди прислухатись до думки інших. З вдячністю сприймав поради колег – директорів інших шкіл. Він вкладав душу в усе, що організовував, що робив. 
.Він все встигав, 
він скрізь встигав. 
Думка Миколи Георгійовича мала високе поцінування у колег з інших закладів району, області. 
Безумовний авторитет директора Миколи Георгійовича не зменшувався ні на йоту упродовж усіх 33-ьох років його роботи в Селятинській школі-інтернаті. Жив інтересами рідного закладу, підтримував випускників школи.
Ніколи не лукавив, йшов до людей з відкритою душею і старався робити тільки добро. Працював, жив для дітей. Вважав, що на будь-якій посаді треба дотримуватись принципу об’єктивізму, бути не добрим, а справедливим. До усіх ставився з розумінням. Для того, щоб здобути авторитет, треба багато уміти і усе знати. Шляхи вирішення проблем шукав безболісні, діяв так, щоб нікого не образити. 
Його працю високо цінували. Микола Георгійович Хар – Заслужений працівник освіти України, нагороджений медаллю В.Сухомлинського, Грамотою Президії Верховної Ради України, Грамотою Міністерства освіти України, Відмінник освіти України, лауреат премії ім.О.Поповича, депутат багатьох скликань районної та обласної рад народних депутатів.
Микола Георгійович не тільки прекрасний педагог, керівник, він –прекрасний люблячий чоловік, батько, який виховав доньку Олену. Неймовірною стала його радість, коли у домі з’явилася внучка Софійка – найбільша розрада. Його серце було таке велике, що, здавалося, здатне зігріти своїм теплом весь світ. На заході присутні та виступили : Полянчук В.К.-голова Селятинської ОТГ, Косар Р.Д.-начальник відділу освіти, культури,спорту, сім’ї та молоді Селятинської ОТГ; Гайдеєв С.Г.-керуючий справами Селятинської ОТГ; Шевчук Л.І.-голова райкому профспілки працівників освіти Путильського району.
Право відкрити меморіальну дошку надається дружині Хар Олені Романівні, дочці Олені та рідній сестрі Максімовій Галині Георгіївні
Ми будемо берегти пам'ять про Миколу Георгійовича.
Спасибі Вам, що в долі Селятинської школи-інтернату, а зараз КЗ «Галицівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» є вписані Вами сторінки історії. Вписані красиво, велично, гідно. Вписані навіки.

Переглядів: 93 | Додав: vital7029 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]