Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.
Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.
За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.
Від щирого серця дирекція Селятинської ЗОШ-інтернату вітає бібліотекаря школи Олену Романівну Хар, провідного бібліотекаря Ольгу Олександрівну Дякун з Всеукраїнським днем бібліотек і бажає успіхів у їхній благородній просвітницькій справі. Міцного здоров’я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.
Вниманию школьных библиотекарей! Издательство «Фолио» подготовило серию «Школьная библиотека украинской и зарубежной литературы» специально для учеников средних и старших классов. Серия включает классические произведения, входящие в основную и дополнительную программу по украинской и зарубежной литературе – от «Илиады» и «Одиссеи» Гомера до «Мастера и Маргариты» М. Булгакова.
Классика на рынке сейчас представлена дорогими книгами, качество которых иногда не соответствует цене. Издательство «Фолио», выпуская серию «Школьная библиотека украинской и зарубежной литературы», планирует сделать ее в первую очередь доступной. Для оформления серии использованы работы художников 19-20 столетия, подобранные с большим вкусом. Оформление серии единообразно – но не монотонно: яркие насыщенные цвета обложек не дадут книгам потеряться на любой полке. Книги подготовлены с учетом требований Минздрава Украины, предъявляемым к школьным учебникам. Список выпускаемых книг утвержден Министерством образования и науки Украины. На них получен гриф «рекомендовано Министерством образования и науки Украины».
Кому цікаво, щоб знали! Редакція ВВС Україна сформувала «довгий список» книжкової премії Книга року ВВС - 2012 у двох номінаціях. До «довгого списку» премії «Дитяча книга року ВВС – 2012» відібрано вісім видань, а саме:
- Іван Андрусяк. Вісім днів із життя Бурундука. Київ: Грані-Т, 2012. - Леся Воронина. Таємне товариство Боягузів та Брехунів. Київ: Грані-Т, 2012. - Сергій Гридін. Федько у пошуках чупакабри. Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - Олександр Есаулов. Зоряна електричка. Вінниця: Теза, 2012. - Світлана Прудник. Як знайшлися літери. Львів: аверс, 2012. - Ольга Русіна. Сестричка. Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. - Володимир Рутківський. Сторожова застава. Київ: "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", 2012. - Оксана Сайко. Новенька. Львів: Видавництво Старого Лева, 2012.
Друзі, а чи знаєте Ви, що….. Центр Освіти і Лідерства США може похвалитися найвищою у світі баштою з книг. Цей центр знаходиться якраз поряд з театром Форда, який відомий багатьом американцями і не тільки. Башту дуже добре видно всім відвідувачам, оскільки розташовується вона якраз по центру, а навколо в’ються гвинтові сходи. Звичайно, башта побудована навколо твердої осі, самі по собі книги не витримали б власної ваги. До речі, всі ці книги - про одну людину, Аврама Лінкольна. Башта як би символізує значущість цієї людини, та і просто показує відвідувачам, що книги ще живі, якщо так можна виразитися. Цікаво, як довго протримається ця башта? :-)))))
Друзі! З публікацій на шкільному сайті легко зрозуміти, що бібліотечне обслуговування у вашому закладі навчально-виховного процесу поставлено гарно. Маєте і постійно розвиваєте свою шкільну бібліотеку. А які з нижче перерахованих періодичних видань ваша школа-інтернат вже передплатила на 2013 рік? Якщо щось забули, то ще не пізно! :-)) Ви повідомте, «що» і «як», а благодійники хай відгукнуться! Разом долати труднощі – легше! -: )) - Вінні та його друзі - Для мами і тата - Зростаємо разом - Колобочок - Країна знань - Малятко - Мамине сонечко - Паросток - Пізнайко - Попелюшка - Правобукварик - Світ дитини - Сто талантів - У світі казок - Умійко - Юний моделіст-архітектор - Яблунька
На такому чудовому сайті дуже хочеться поділитися своїми знаннями. Я – про облік бібліотечного фонду. Облік документів, що надійшли до бібліотеки або вибули із неї є важливою складовою частиною організації бібліотечних фондів. По великому рахунку облік бібліотечного фонду – це частина державного обліку пам’ятників культури.
У кожній бібліотеці поряд із загальними даними про фонд необхідно також мати відомості про кожен окремий документ, що надійшов у свій час до бібліотеки. В бібліотеках Заставнівської ЦБС існує три форми індивідуального обліку: - інвентарна книжка, - обліковий каталог, - актова система. Обліковуються всі випадки і матеріали, які надійшли або вибули із бібліотеки. Всі основні операції обліку бібліотечного фонду Заставнівської ЦБС здійснюється веденням ` Книги обліку бібліотечного фонду. Індивідуальний облік книг та брошур, що входять у єдиний фонд ЦБС, здійснюється на картках облікового каталогу. На кожне видання книги заповнюється окрема картка з присвоєнням йому чергового інвентарного номеру. Брошури та інші видання обсягом не більше як на 48 сторінок реєструються на картках облікового каталогу без інвентарного номера. З метою контролю за вірною порядковою нумерацією видань книг і збереженням карток облікового каталогу, вони реєструються у спеціальному журналі.
Зараз одинаково бідними є як сільські бібліотеки, так і шкільні бібліотеки в селах. Коштами, які виділяє держава, проблема комплектування сільських бібліотек найближчим часом не вирішиться. Натомість громадська активність, активність людей, які мають свої бібліотеки, мають змогу принести свої книги – це реальний шлях вирішення проблем сільських бібліотек. Якщо одна людина купить або принесе 5-10 книг, вона вже зробить великий внесок у вирішення цієї недолугої ситуації, яка склалася.
Орест Шейка, голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради
Треба бити на сполох! Бо за інформацією, отриманою від сільських бібліотекарів, Сьогодні на одного мешканця сільської місцевості у Львівській області припадає менше трьох книжок, виданих за часів незалежності України. Слід констатувати, що з шести мільйонів примірників, які нині зберігаються у фондах сільських бібліотек Львівщини, понад 40% становить література, видана російською мовою ще в радянські часи. І не краща картина по усій Україні. Дійсно, треба бити на сполох! Бо сама по собі ця ситуація не виправиться.
Іван Сварник, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки
0
10Оптиміст Василь Петрович(21.11.2012 20:22)
[Матеріал]
Кожен має свою заповітну мрію: молоді люди прагнуть бути успішними, старші — здоровими, а дітлахи мріють потрапити до казкової країни, в існування якої вони вірять від щирого серця. Кращий шлях до цього – читати книги-казки. Молоді люди, даруйте дітям книги-казки – і ви будете успішними! Люди старшого віку, даруйте дітям книги-казки – і ви будете здоровими! Милі наші дітлахи, побільше читайте книг-казок – і ви житимете у казковій країні-Україні! -: )))))
0
9Бібліотекарка, м. Чернівці(21.11.2012 19:15)
[Матеріал]
Шкільний сайт без сторінки шкільної бібліотеки дуже багато втрачає. Зробіть таку сторінку «Бібліотека» чи блог, пов'язаний з шкільним сайтом. З найкращими побажаннями. : )))))))))))))